Liepos mėnesio blogo naujienos, skaitytojų apklausa

Šiame 25 min video paliečiu dvi svarbias temas: praėjusį blogpost’ą, nes manau, jog buvo žmonių, kurie neteisingai suprato mano motyvaciją ir manė, jog mano tikslas “monetizuoti” savo “žinomumą” bei antroje dalyje aptariu, kokių projektų galėčiau imtis naujo sezono metu.

Taip pat argumentuoju, kodėl nesirenku padaryti blogo turinio mokamo, tačiau mielai kviečiu skaitytojus pavaišinti mane kavos puodeliu paaukojant per Paypal, Patreon arba tiesiogiai.

Tiesa, Patreon nuskaičiuoja pervedimo mokestį bei ima 5% komisinių, tad atsižvelgiant į tai, abejoju ar yra prasminga turėti paskyrą šioje platformoje ir tikėtina ateityje visgi jos atsisakysiu.

Lithuanian-Economy.net liepos mėnėsio blogo naujienos

 

Kviečiu visus blogo skaitytojus sudalyvauti šioje apklausoje ir išreikšti savo nuomonę, kurie iš galimų 4 projektų Jums atrodytų svarbūs, prasmingi ar naudingi: https://forms.gle/6c62pGsz9Gx2nLuP6

Apie mikrokompiuteriukus: http://lithuanian-economy.net/2017/09/04/microbit-akcijos-ekonomika/

p.S. ir taip, video karpytas, nes pradėjau mokytis video karpymo su Kdenlive, have mercy 🙂

5 comments

 1. Laurynas says:

  Ta proga įmetu į patreoną ir pabūsiu pirmąja kregžde.

 2. Vytautas Vakrina says:

  [kritika]

  Justas Mundeikis, blogo Lithuanian-Economy.net autorius klausia, ar vertos būtų paramos jo pastangos referuoti pasaulio politikos ir ekonomikos naujienas, ar gal būt gaminti videopamokėles kaip naudotis kompiuterius, ar organizuoti išsamias politines diskusijas.

  Gal ir vertos kiek, bet kiekviena iš šių veiklų būtų nedarymas to, ką implikuoja blogo pavadinimas ir adresas. Lietuvos ekonomika nėra kokia tai nebeverta dėmesio tema.

  [kritikos pabaiga]

  Mano akimis labiau paramos vertos būtų pastangos organizuoti kokią tai daugiau nei vieno autoriaus kokybiškų ekonominių/politinių diskusijų platformą, jos išlaikymui registruot asociaciją, ir greta tiesioginio sponsoriavimo siekti 2% pajamų mokesčio paramos.

  Sponsoriams suteikti opcijas būti anoniminiais, arba viešais, korektiškai publikuojant atskirame puslapyje jų vardus su nuorodomis į jų puslapius. Pavyzdžiui kaip tai daroma čia: https://linuxmint.com/donors.php

  Nesiekti jokio tokio “visiško skaidrumo”, nes jeigu diskusijų turinys nebūtų totaliai politkorektiškas, kai kuriems potencialiems sponsoriams būti viešais rėmėjais būtų tiesiog kvaila/nenaudinga.

  Vienas iš galimų veiklos organizavimo būdų galėtų būti finansavimo pritraukinėjimas konkretiems projektams/uždaviniams spręsti, tam naudojant ir labiau už sąskaitos paskelbimą sofistikuotus crowdfunding įrankius:
  https://github.com/search?q=crowdfunding

  … net ir su žaidybiniais elementais, pavyzdžiui projektų inicijavimu tipo “skirsiu 100 eurų, jeigu atsiras dar devyni €100 sponsoriai tam arba anam projektui”.

  Projektai gali būti įvairiausi.
  3 x €100 už tris ~kvalifikuotas knygos recenzijas.
  Kokia nors suma už knygos išvertimą į lietuvių kalbą, prasmingo open data įrankio suprogramavimą, įstatyminės iniciatyvos parengimą, dar ką nors.
  [Jokio ~15% taškymo kitiems projektams “pagal skonį”.]

  Palaikant tam tikrus kokybės standartus, atvirumo ir moderavimo politiką, galima susirinkt ir auditoriją, ir susikurt įtakos lauką, ir pritraukt finansavimo.

  Adresas galėtų būt lietuvos-ekonomika.org 🙂

 3. Mauras says:

  apklausoje per mažai informacijos, kokios temos – ar aktualijos “ant bangos“, ar labiau ilgalaikė perspektyva. 90 min. diskusija yra investicija, net sakyčiau didesnė – žiūrintiems, nei diskutuojantiems.
  Sponsorių anonimizavimas manau bus aktualus, čia pritariu Vytautui. Nežinau, ar įmanomas “metinis“ rėmimo planas be papildomų pastangų kaip su kreditine apmokama prenumerata, nes stabilus srautas svarbu.

  Būtų įdomu leisti skaitytojams siūlyti projektus ir balsuoti finansais, tai prasmė daryti per tam skirtą crowdfundingo platformą, ar – jei tokia yra – integraciją. Man asmeniškai labai patiko kad ir po kelių mėnesių, bet puikiai tamstos išsiaiškinti finmino biudžeto finansų apskaitos triukai, realų minusą verčiantys “struktūriniu“ pliusu. Tai nebūtinai nemokamai, terminas neprognozuojamas, labiau aktualu matyti eigą-progresą.

  Pvz. kaip paramą renkasi socialinio (norėtųsi manyti) verslumo atvejis: http://www.gyvasmiskas.lt/paremk/#paremk

 4. Vilius says:

  Patreon patogu, nes per Patreon galima tiesiogiai pateikti žmonėms turinį, už kurį jie pasiryžę sumokėti. Nežinau, kiek žmonių skaito blogą, galbūt per mažai, jog 5% komisinių padaro Patreon platforma nepatogia, o apie turinį sužinotų tik keli šimtai žmonių. Vis dėlto, aš mielai paremčiau, jei už tai gaučiau turinį, kurio norėčiau. Mano žiniomis, jokia kita paslauga neleistų kartu išlaikyti blogą prieinamą visiems, ir tam tikrą turinį behind paywall.

 5. Mauras says:

  dar viena mintis, kaip suderinti mokamą turinį su nemokamu. Siūlau nebepraktikuoti rengti savo laidas, kas tikrai yra brangu. Vietoj to ieškoti ilgalaikių “tandemų” su žiniasklaida, tiksliau – su vienu kitu šviesesniu žurnalistu, gebančiu suvokti temas kuriomis rašo ir formuluoti konkrečius klausimus. Tada imti savo temas – tas pačias, kuriomis publikuojamos analizės autoriaus bloge, taigi investicija į pasirengimą mažesnė, jį kažkiek jau remia blogo skaitytojų lėšos. Skaitytojai manau neprieštaraus. Media tuo tarpu gauna profesionalų turinį savo skaitytojams, bet tuo pačiu suteikia auditoriją minčiai. Jei nori-gali sumokėti, gali siūlyti savo temą.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: