Ačiū už knygas

Kad gerai sutariu su Aušra Maldeikiene, manau niekam ne naujiena. Bet kai Aušra pakvietė pažiūrėti, kokios jos turimos knygos, kurioms jai trūksta vietos, mane domintų, tai pasijaučiau kaip mažas vaikas žaislų parduotuvėje (taip kadaise egzistavo specializuotos žaislų parduotuvės!).  Štai grįžau su šiomis nuostabiomis knygomis, kurios ne tik įdomios (“On Ethics and Economics” manau perskaitysiu dar šiandien 🙂 ), bet manau pravers ir ruošiant ekonomikos kursus.

AČIŪ, miela Aušra 🙂

9 comments

 1. Vytautas says:

  Kurias rekomenduotumėt perskaityt su ekonomikos mokslu nedaug turinčiam žmogui? Tiksliau – kurios būtų įkandamos ir suprantamos?

  • Justas Mundeikis says:

   Sveiki Vytautai,

   nedaug su ekonomikos mokslu turinčiam, bet apie ekonomiką norinčiam sužinoti, rekomenduočiau šią Yanis Varoufakis knygą: “Talking to My Daughter About the Economy: or, How Capitalism Works–and How It Fails”.

   Ji labai gerai apžvelgia kapitalizmo istoriją, ekonomikos pagrindus, bet kartu politiką, bankininkystę ir t.t. Knyga deja angliškai, bet skaitosi labai lengvai. Manau dėstant ekonomikos įvadą, daryčiau šia knygutę privaloma literatūra.

   Jeigu šiaip, tai patarčiau savaitinius The Economist žurnalus, tikrai būna daug įdomių straipsnių, kurie nėra parašyti sunkiai, tačiau patarčiau skaityti ir politico.eu, nes būtent politika yra svarbesnė, nei ekonominė logiką, kai bandoma suprasti, kodėl priimti vienokie ar kitokie sprendimai.

   Kaip labai politika yra persipynusi su ekonomika, tai galima rasti Yanis Varoufakis knygoje “Adults in the Room: My Battle with the European and American Deep Establishment”. Tai kiek sunkesnė knyga, bet labai gerai atskleidžianti politinius ES užkulisius.

   Jeigu labiau norite pasimokyti ekonomikos, tai ko gero O.Blanchard Makroekonomika būtų pirmas dalykas, kuris šautų į galvą, nors šioje knygoje yra man daug nepatinkančių dalykų…. Jeigu angliškoje literatūroje, tai geras įvadinis vadovėlis į ekonomiką G.Mankiw “Principles of economics”.

   Jeigu kils klausimų, ar reikės dar patarimų, rašykite.

   • Vytautas says:

    Anglų kalba ne kliūtis, o netgi privalumas 😉

    Ačiū labai už rekomendacijas!

  • Simas Kliušenkovas says:

   Heilbroner Robert
   “Didieji ekonomistai”

 2. Liutauras says:

  sveiki, Justai gal galėtumėt visuomet sharinti kokias knygas skaitot. berods kažkada jau sharinot. Šiuo Jūsų įrašu vėl papildžiau “”to read” kolekciją. 😉 Ačiū.

  • Liutauras says:

   Žiauriai patiko Varoufakio global minotaur. O Adults in the room , leido išgirst alternative nuomonę apie graikiją.

  • algis kazlauskas says:

   Lietuviškai “sharint” yra žodis dalintis. Savo žinojimu ką tik pasidalinau.

 3. algis kazlauskas says:

  Tiek Aušrai tiek Justui perskaičius tiek ekonomikos knygų ar ne šauna mums sekėjams mintis kodėl jie nepateikia paprasto sprendimo Lietuvos žemoms algoms atsilikusioms nuo ES bendros ekonomikos ?
  Kitose pasaulio ekonomikose atsiradus žalingų žemų algų atsilikimų taisoma keliant algų minimumą. O Lietuvoje mastą taiko vien į aplinkinių algų vidurkį, o ne į mūsų bendros ekonomikos su ES algas. Ar šitai supratimą neišryškina visų tų knygų skaitymas?
  Bendrovių ir verslų vadovų darbas ir yra neatsilikti nuo benros ekonomikos (ES), o kitaip jie pakeistini. Tai padaro pati rinka. Gi politikos vadovų ir jų patarėjų darbas aiškiai įvardyti bendruomenės ekonominius siekius ir aiškius žingsnius tuos siekius įgyvendinti. Kur kritika jiems už nevygdymą savo užduoties?
  Aušra dabar turės progą ir ES minimalią galgą pasiūlyti. Tai irgi būtina visos ES gerbuviui. Bet mes turime savo rankose būdą kitų nelaukiant savę gelbėti?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: