Hey emigrante, grįžk, “darbo surasime, statybose” (-S. Jakeliūnas)

Seimo Biudžeto ir finansų komitete, šiandien buvo pristatoma FinMin makroekonominė prognozė bei Valstybės kontrolės atliktas prognozės auditas. LB valdybos kėdės akivaizdžiai (bent jau mano nuomone) siekiantis, plunksnas it povas kedenantis, BFK pirmininkas S.Jakeliūnas labai šmaikščiai “pajuokavo”, kad pasisako už hard Brexit, nes taip pavyktų susigrąžinti dalį emigravusių. Į tai, kur ir kaip integruotume su šeimomis grįžtančius, kokį darbą Lietuvos ekonomika jiems galėtų pasiūlyti, S.Jakeliūnas  replikavo: “darbo surasime, statybose”.

2019-04-10 Biudžeto ir finansų komiteto posėdis SNIPET1

Tai va emigrante grįžk, jeigu ką, dirbsi statybose!

(Nieko prieš statybų sektorių, bet kai jame dominuoja darbuotojai iš trečiųjų šalių, kai statybų apimtys artimiausiu metu lėtės dėl per didelės pasiūlos bei mažėjančių ES investicijų, tai kažkaip vargu, ar statybų sektorius yra tas, kuris pritrauktų emigravusius, svetur namus sukūrusius tautiečius. [čia jeigu truputi rimčiau])

Gaila BFK youtube įraše nėra mudviejų su S.Jakeliūnu dialogo (be garso) apie tai, kad mano supratimu BFK užsiimdama “krizės anatomija” užsiima tuo, kuo turėtų užsiimti ekonomikos istorikai. Aš suprantu S.Jakeliūno argumentą, kad kitos šalys tai darė 2011-ais metais. Aš jam pritariu, taip, Seimas galėjo imtis tokio tyrimo 2010/2011-ais metais, BET NEBE 2019/2020! Gal tiesiog Seimo nariui reiktų slopinti savo norą tapti LB valdybos pirmininku ir sėdint Seime užsiimti tiesioginėmis Seimo nario veiklomis? Ir nedaryti iš komiteto posėdžių one-man-show?

FinMin ir VK pristatymo metu, kažkoks kitas MP (Viktoras) pradėjo dėstyti mintis, kokia Lietuvos ekonomika tampa nebekonkurencinga. Suprask trūksta darbo jėgos,gal laikas dar labiau liberalizuojam imigracijos / darbo politiką? Juk atlyginimai (nominaliai) auga sparčiau nei BVP!!!

¯_(ツ)_/¯

Aš patarčiau Seimo nariui, sėdinčiam BFK komitete, atsiversti ekonomikos vadovėlį ir jį paskaityti. Lyginti realų BVP su nominaliu darbo užmokesčio augimu yra “skysta”. Seimo narys galėtų lyginti nominalaus VDU augimą su darbo našumo+infliacijos augimu (šiuo metu atotrūkis). Bet tik palaiminkit didesnį DUF viešajam sektoriui ir našumas kaip mat Lietuvos padidės, nes viešojo sektoriaus našumas ir yra, DUF.

Pasėdėjau Seime ir supratau, kaip ten turi būti klaikiai sudėtinga išbūti neišprotėjant, sveiko proto žmonėms, dieną iš dienos kenčiant tokius klounus, kurie kalbą ko nesuprantą, arba bando pasiruošti šiltas vietas po kadencijos… Bent jau marijuaną legalizuotų…

Visas posėdžio įrašas: nuoroda

2 comments

 1. Skaitytojas says:

  O kodėl dabar negalima to tyrimo daryti jeigu jį buvo galima daryti 2010/2011 metais? Senaties terminas? Ar vėliau nėra geriau negu niekada?

 2. Mauras says:

  perskaitęs pradžią labiau tikėjausi komentaro apie Finmin makro prognozių kokybę ir viešuosius finansus, o komentarus apie ne valstiečių premjero ar Bfk pirmininko kartojamus reklaminius šūkius “sugrįžk”, ar kokio nukritusio iš dangaus Viktoro pasisakymams, kuriuos galima prilyginti foniniam triukšmui.

  Dar keli kontraversiški teiginiai
  – vienas, kad Jakeliūno tyrimui “nebe laikas”. Buvo tokia situacija, kai iš a.a. Pociūno žūties istorijos kilo VSD-valstybininkų skandalas, o kai kas mums aiškino “nesiknaisiokite po kaulus”. Yra tokios pozicijos besilaikančių ir šiuo atveju, tik kartu su Skaitytoju visiškai nesuprantu kodėl. Nes tai apie ką kalba Jakeliūnas yra įtarimai stambaus masto manipuliacija, kuri, tikėtina, dėl senaties net neturint baudų bankams ar baudžiamosios perspektyvos gali baigtis komisijos išvadom, reputaciniais nuostoliais kai kam LB ir politikoje, bet tapti gera pamoka ateičiai ir pristabdyti bankų apetitą piknaudžiauti galių asimetrija.

  antras, “Gal tiesiog Seimo nariui reiktų slopinti savo norą tapti LB valdybos pirmininku”. Čia kaip, kokiu stebuklingu būdu? Ar rimtai manote, kad premjeras esamom aplinkybėm ir žiūrint į reitingus, turi realių šansų iškeisti kėdę į Prezidento? Nerimta 😉

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: