2019-02 tarptautinė migracija

Iš vienos pusės sutinku, didėja imigracijos srautai į Lietuvą, tad neto migracija po truputi tampa teigiamą, tačiau, ar gali politikai kalbėti apie tai, jog gerėja padėtis Lietuvoje, nepaaiškindami, kodėl emigracijos srautai iš Lietuvos neslopsta?

Naujausiais (preliminariais) Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 metų vasario mėnesio migracijos srautai:

 • imigracija 3225
 • emigracija 2924
 • neto migracija 301

 

Ar gali politikai kalbėti, kokia yra atsigaunanti Lietuvos ekonomika, kai iš 2018 metų visų imigrantų, tik 57% sudarė Lietuvos piliečiai (re-emigrantai)? Deja nėra detalios statistikos, galbūt tiesiog grįžta Lietuviai, su užsienio pilietybę turinčiais sutuoktiniais / partneriais… Tačiau 2 pagal žemumą rodiklis per paskutinius 14 metų?

Kadangi LSD šiandien paskelbė ir daugiau statistikos, artimiausiu metu labiau apžvelgsiu 2018 metų migracijos rodiklius.

Per dvejus metus į Lietuvą nuolatiniam gyvenimui imigravo >10.000 ukrainiečių. Ar mes užtikrinamų šių asmenų integraciją, darbo teises, jeigu jie atvyksta su vaikais, vaikų integracija mūsų švietimo sistemoje?
Į šią statistiką nepatenka asmenys, kurie atvyksta su leidimais dirbti Lietuvoje iki 12 mėn. Kurių skaičius žino tik Migracijos departamentas. Klausti reiktų ko gero Užimtumo tarnybos /  profesinių sąjungų atstovų.

4 comments

 1. Kristina Krupavičienė says:

  Gerb. Justai Mundeiki,

  Mes turime profsąjunga Migracijos departamente, galime matyti oficialius srautus, kas atvyksta. Tačiau labai daug žmonių atvyksta dirbti į Lietuvą, kurie yra įdarbinti Lenkijoje ir komandiruojami dirbti Lietuvoje. Taigi mano manymu, Lietuva netenka daug mokesčių.

 2. Skaitytojas says:

  “Ar gali politikai kalbėti, kokia yra atsigaunanti Lietuvos ekonomika, kai iš 2018 metų visų imigrantų, tik 57% sudarė Lietuvos piliečiai (re-emigrantai)?”

  Aš nemanau, kad čia yra stiprus ryšys. Lietuvos ekonomika gali atsigauti ir stiprėti, bet jeigu aš esu įsitvirtinęs, pvz, Prancūzijoje tai koks man skirtumas? Lietuvos ekonomika turbūt turėtų keliasdešimt metų stiprėti kol pasivytų ar pralenkų bendrą gyvenimo lygį šalių į kurias daug mūsų tautiečių yra emigrave.

  • Justas Mundeikis says:

   Aš su Jumis sutinku, “įsitvirtinę” užsienyje, Lietuviai (ir ne tik) nelabai turi paskatų grįžti atgal. Tačiau tie, kurie yra išvykę palikdami šeimas Lietuvoje, tik tam kad uždirbti pinigų, jiems ekonomikos augimas, jeigu įtraukus, gali sukelti pakankamas prielaidas grįžti.

   O šioje vietoje akcentas buvo “tik”, nes politikai, ypač premjeras, naudoja “net”. Tai aš tokio “net” nesuprantu, kai tas “net” yra antras pagal mažumą įvertis per paskutinius 14 metų.

 3. Andrius says:

  klausimas, ar kas nors žino, kas tie išvykstantys (neskaitant lyties ir amžiaus), ir kiek jų yra jaunimas be jokios kvalifikacijos? Kaip šiandien pasakojo Užimtumo tarnybos atstovė, pas juos dabar yra užsiregistravę 400 grįžusių “emigranto” statusą (čia kažkokia nauja sąvoka), ieškančių darbo. Tai nėra daug, gal ne visi registruojasi, bet klausimas, kaip padėti sugrįžti ir sukurti sąlygas gauti geriau apmokamą darbą, ir ypač jaunimui – nes nekvalifikuotas čia dar ilgai bus pigesnis nei Vakaruose. Tokios priemonės tikrai neapsiriboja vien premjero pakvietimu grįžti, ar darbdavių skalambijimais apie nuolatinį darbuotojų trūkumą esant 9,2% registruotai bedarbystei, bet neskaitant įprastinių Užimtumo tarnybos programų nieko specifinio grįžtantiems iš emigracijos įtraukti neteko girdėti, o https://workinlithuania.lt/ darbus siūlo tik kvalifikuotiems.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: