Europos komisijos ataskaitos Lietuvai pristatymas Seime

Praėjusią savaitę Europos Komisija paviešino kasmetinę Lietuvos ataskaitą, kurioje apžvelgiama ekonominė padėtis, Lietuvai skirtų rekomendacijų įgyvendinimo pažanga bei reforminiai prioritetai. Apie tai, kaip ataskaitoje minimas socialinių problemų nesprendimas  gali atsiliepti mūsų demokratijai, jau aptariau blogpost’e Ekonomisto komentaras – apie mirtiną kokteilį liberaliai Lietuvos demokratijai. Kovo 8d., Europos komisaras Vytenis Andriukaiti pristatė Lietuvos ataskaitą Seime, Europos reikalų komiteto posėdyje. Labai rekomenduoju pažiūrėti šį komiteto posėdžio įrašą!

Finansų ministras, kuris yra svarbiausias asmuo, svarstant tokio lygio klausimus, kaip neadekvatus viešojo sektoriaus (sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos) finansavimo bei mokesčių reformos, kuri niekaip nemažina socialinės atskirties šalyje, išdrįso ignoruoti ir neateiti į komisijos posėdį! EPIC!

Normalioje šalyje: su sveika žiniasklaida ir politine kultūra, įtariu, toks ministras per savaitgalį pergalvotų savo tolimesnę politinę karjerą ir pateiktų prašymą užimti kokio nors privataus fondo analitiko, o ne Finansų ministro, poziciją… kaip minėjau, normalioje šalyje. Nes apie tokį ministro akibrokštą mūsų delfi, 15min ir LRT tyli… spaudimo Vyriausybės vadovui reaguoti nėra… 

p.S. apie kokią statistiką kliedi ŠMM atstovas ir aš nežinau. Bet įtariu, jog apie tai, kad nuo to mizerio, kiek Lietuvoje investuoja privatus verslas į MTEP, didžiausia dalis tenka viešajam sektoriui. Kurmi tu kurmi, o mes turime privačių mokslinių tyrimų institutus? Ne, dominuoja universitetai, todėl tokia statistika yra banaliai TRIVIALI.

2019-03-08 Europos reikalų komiteto posėdis

 

Download (PDF, 1.93MB)

2 comments

  1. Mauras says:

    Pasigedau bent užuominos, kodėl rekomenduojate skirti 1 val. žiūrėjimui. Man dalis EK teiginių atrodo keistai – tas pats “teigiamai vertinamas biudžeto perviršis”, arba tik statistikoje “mažėjantis nedarbas”, “mažiausias nuo 2008”, kai registruota bedarbystė siekia 9,2%, taigi šventos karvės iš rekomendacijų nedaryčiau.
    Kad Šapoka nepasirodė komitete, rodo požiūrį ir į jau įprastus, niekaip Vyriausybės programoje iš esmės neatsispindinčius ir todėl nuolat besikartojančius EK pabambėjimus, ir į Andriukaitį – kaip skaitovą. Keisčiausia, kad šia tema – jokio komentaro iš DG, matyt pabaigos nuovargio sindromas. Ar buvo komentarai iš kandidatų į prezidentus? taip pat nė vieno nepastebėjau, nors tai puiki proga sudėlioti akcentus. Komentavo tik Pranckevičius ir Dargis…

    Balandį vyriausybės turės pateikti reformų programas EK, kas bus joje yra svarbiau nei ministro dalyvavimas ritualiniame pristatymo renginyje. Kai kuriais atvejais įvardintų problemų sprendimas objektyviai sudėtingas, trunka ilgiau nei kadencija, reikalauja nepopuliarių (kaip mokesčių bazės išplėtimas) ar ekonominį elitą paliečiančių (turto apmokestinimas) priemonių ir aiškiai ne prioritetas lyginant su rinkimais ir jiems laimėti reikalingu popsu, kaip “milijardas milijonui”.

  2. Aušra Maldeikienė says:

    norėčiau paklausti, o kas gali keistis, jeigu tie Seimo nariai, kurie bando su tokia situacija kovoti (aš tai darau pastaruosius dešimt metų, o dabar Seime pusantrų metų) nesulaukia JOKIO visuomenės palaikymo. Ir tamstos tekste absoliučiai neprisiminta, kas ir ko klausė. Ir tada nereikia verkti, kad nė vienas kandidatas NIEKO NEKALBA. O kam tai įdomu? Žiniasklaidai? Ne. Ji gyvena iš politinio ciklo pajamų, kurios ir gi iš biudžeto. Taigi, gal mažiau reikia piktintis, Justai, o daugiau padėti aiškinant, kas ir ką konkrečiai Seime daro. Betgi tada netyčia gali paaiškėti, jog teks prisiimti kažkokią poziciją, o taip malonu būti aukščiau ir iš viršaus komentuoti. 🙂 Ar ne? Gal klystu?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: